Mala lapis lazuli 27
search
  • Mala lapis lazuli 27
  • Mala lapis lazuli 27

Mala lapis lazuli 27

95,00 zł
Brutto

Mala wykonana z naturalnego, niebarwionego lapis lazuli.

Rozmiar na męski nadgarstek.

Ilość
Dostępny

Mala buddyjska 27 z lapis lazuli

  • 27 koralików lapis lazuli o średnicy 8 mm
  • zakończona stupą z muliny, koralikiem z lapis lazuli oraz drewnianym oringiem
  • koraliki z naturalnego minerału
  • całość nawinięta na wytrzymałą gumkę
  • ręcznie wykonana
  • realne zdjęcia
  • obwód wewnętrzny ok. 19 cm

Mala jest wykonana z naturalnego, niebarwionego lapis lazuli.

Tradycyjnie male używane są w buddyzmie jako sznur modlitewny (różaniec), służą do odliczania wykonanych mantr. Dla mnie osobiście mala to także symbol uważności. Noszona przeze mnie na ręku czy też szyi, przypomina mi o praktyce, jest swoistą kotwicą dzięki której w wirze codziennych obowiązków przypominam sobie o czymś co tak naprawdę jest ważne. Tradycyjna "pełna" mala składa się ze 108 koralików oraz stupy. Mantry możemy odliczać przesuwając oparte na palcu wskazującym koraliki kciukiem. Poza malą pełną (108) można spotkać jeszcze male z:

  • 54 koralików - 1/2 - połówka
  • 27 koralików - 1/4 - ćwiartka
  • 18 koralików - 1/6

Zawsze jednak liczba koralików musi odpowiadać liczbie 108. Liczba ta jest uważana za świętą i można odnaleźć ją zarówno w różnych tradycjach jak i w matematyce i astrologii. Wykonuję male zarówno 108 jak i 27 z użyciem naturalnych minerałów o różnych średnicach koralików (od 4 do 8 mm) nawleczonych na gumkę lub sznurek. Wykonuję male także "na zamówienie" - jeżeli chcesz mieć male z określonych kamieni, napisz do mnie - zobaczymy co będzie się dało zrobić:)

007 (651)
1 Przedmiot