Gwarancja i Zwroty

Zwroty zakupionych towarów

1. Zgodnie z Ustawą z 2 marca 2000 roku "O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny" Klient może zrezygnować z zakupionego towaru bez podania przyczyny w ciągu 10 dni od daty odebrania przesyłki.

2. W przypadku podjęcia decyzji o odstąpieniu od umowy, Zamawiający powinien przysłać na własny koszt zwracany towar na adres firmy wraz z dowodem zakupu (paragon lub faktura) oraz oświadczeniem o odstąpieniu od umowy. Towar należy odesłać w terminie 180 dni od jego otrzymania. Prosimy o zachowanie dowodu nadania przesyłki.

3. Zwroty dopuszczalne są tylko w przypadku towaru nieużywanego (nienoszącego jakichkolwiek śladów używania), niezniszczonego oraz oryginalnie opakowanego, jeżeli towar występował w opakowaniu.

4. Koszty, związane z odesłaniem towaru reklamowanego pokrywa Sprzedający w kwocie nieprzekraczającej kosztów usługi "Kurier" wykonywanej przez Inpost. Nie przyjmujemy żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem. Sklep zwraca wartość zamówienia wraz z kosztami przesyłki (koszty wysyłki i zwrotu towaru) po otrzymaniu przesyłki i rozpatrzeniu zwrotu.

5. Jeśli wszystkie ww. warunki zwrotu towaru zostaną spełnione, zwrot kosztów zakupu nastąpi w ciągu 7 dni roboczych od dnia otrzymania zwróconego towaru, poprzez wykonanie przelewu na wskazane przez Zamawiającego konto bankowe w oświadczeniu o odstąpieniu od umowy.Reklamacje

1. Podstawą przyjęcia reklamacji jest przysłanie na własny koszt reklamowanego towaru na adres firmy, wraz z wydrukowanym i wypełnionym Formularzem Reklamacyjnym oraz dowodem zakupu (jeśli został wystawiony). Towar należy odesłać w terminie 2 lat od jego otrzymania. Prosimy o zachowanie dowodu nadania przesyłki.

2. Nie podlega reklamacji odzież z wyciętymi wszywkami informacyjnymi, które towar posiada w momencie zakupu oraz odzież uszkodzona na skutek niewłaściwego użytkowania lub naturalnie zużyta. W przypadku nieuzasadnionej reklamacji lub uszkodzenia towaru z winy Klienta Sklep nie ponosi żadnej odpowiedzialności.

3. Koszty, związane z odesłaniem towaru reklamowanego pokrywa Zamawiający. Nie przyjmujemy żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem. Sklep zwraca jedynie wartość zamówienia po otrzymaniu przesyłki i rozpatrzeniu reklamacji.

4. Wszelkie reklamacje rozpatrywane są najpóźniej w ciągu 14 dni roboczych od ich wpłynięcia. W przypadku uznania reklamacji towar uszkodzony zostanie wymieniony na nowy i odesłany na koszt Sklepu na adres Zamawiającego. Jeśli wymiana towaru będzie niemożliwa (na przykład z powodu wyczerpania zapasów) Sklep zwróci nabywcy równowartość ceny produktu na rachunek bankowy, wskazany na Formularzu Reklamacyjnym.Prawo odstąpienia od umowy

Mają Państwo prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 180 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny.

Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 180 dni od dnia w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy.

Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować mnie: Wojciech Nowak Pcim 1531, 32-432 Pcim, tel. 500-114-291, kontakt@czakrownik.pl o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą lub pocztą elektroniczną).

Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe.

Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

Skutki odstąpienia od umowy.

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem. „Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej. Proszę odesłać lub przekazać nam rzecz niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni. Ponosimy koszty zwrotu rzeczy. Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

Wzór formularza odstąpienia od umowy.